Třída "C"

Věra Kestřánková, Lucie Lindová

 

Třída „C“ školní rok 2022/ 2023

 

,,Céčko“ – provází Lucka a Věra. V této třídě jsme kolegyněmi již sedmnáctým rokem.

Každý rok je pro nás novým začátkem.. Každý kamarád je originál, má své postoje, vlastnosti, přichází z originální rodiny a to vše je pro nás vždy výzva J.

Snažíme se hledat cestu, která nás všechny hezky sladí a navede na příjemně prožitý čas v této důležité etapě života každého jedince.

Naší snahou a záměrem je dětem dopřát pocit jistoty a bezpečí. Po naplnění těchto potřeb mají děti možnost projevovat se ve skupině uvolněně a sebejistě.

Je pro nás důležité, aby děti pociťovaly, co znamená slušnost, respekt, úcta, ohleduplnost, empatie, snažíme se vést děti k důslednému dodržování pravidel a následně ,,nést důsledek,, za jejich nedodržení =  přebírání zodpovědnosti za sebe, své chování a jednání.. Pouze tehdy, kdy na ,,vlastní kůži,, pocítí ,,nepříjemný,, dopad jejich jednání, mohou příště řešení situace změnit..

S tím také souvisí dovednost dokázat se postarat sám o sebe – dokázat říct, co se mi líbí ale i nelíbí..

Děti mají volbu rozhodnout se, jaká aktivita je v danou chvíli obohatí a nasytí a dále se v ní rozvíjet. Vzhledem k celodennímu režimu je ve třídě široká nabídka jak Montessori materiálu, tak běžných ,,hraček,,, jako jsou stavebnice, hračky na podporu např. jemné motoriky..

Rádi také cvičíme, tančíme, zpíváme, vaříme, tvoříme z keramiky, chodíme do přírody, máme rádi legraci, propojujeme smysly s vnímáním a čas ve školce si prostě užíváme J.

Těšíme se na společná setkávání, výlety, tvoření, Štědrý večer ve školce a jiné akce..

Upřednostňujeme přímou komunikaci v jakékoli situaci.

Naši třídu letos obohatí 11 nových kamarádů, 8 dětí se připravuje na jejich další životní etapu, na vstup do školy.

Zamýšlely jsme se, co bychom chtěly dětem nabídnout v tomto školním roce za naše hlavní téma..

V tomto školním roce budeme CESTOVAT….nejprve si budeme povídat o tom, jak jsme cestovali o prázdninách a poté se podíváme do VESMÍRU 🙂

 

 

Co se děje v naší třídě

Pro rodiče předškoláků

Pro rodiče předškoláků

PRO RODIČE PŘEDŠKOLÁČKŮ NA SLAVNOSTNÍ ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁČKY JE POTŘEBA ZAJISTIT – LOUČÍ SE OSM DĚTÍ: DĚTSKÉ ŠAMPAŇSKÉ DŽUSY OVOCE ( JAHODY, MERUŇKY, HROZNOVÉ VÍNO, ANANAS, MELOUN..) ZELENINA SLANÉ POCHUTINY POMAZÁNKY PEČIVO ??? TO, CO MAJÍ RÁDY VAŠE DĚTI  VÝŠE...

číst více
Slavnostní rozloučení s předškoláčky

Slavnostní rozloučení s předškoláčky

Vážení předškoláčci a vaši rodinní příslušníci,  Zveme vás na slavnostní rozloučení, které se bude konat  v ÚTERÝ 20.6. 2023 v 17 hodin na zahradě třídy ,,A“. S dětmi prosíme dorazit cca v 16,45hod.  Těšíme se na vás,  Lucka a...

číst více

VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ DO MŠ

Vážení rodiče, v níže uvedeném odkazu naleznete výsledky zápisu do MŠ na školní rok 2023-2024. Vyveseni_prijati_MS_pro_23_24   O násJsme čtyřtřídní mateřská škola, s kapacitou 112 dětí, v každé třídě je skupina 28 dětí věkově smíšených 3-6 let, která pracuje...

číst více

7VD 

 

 

 

 

 

 

 

Co plánujeme

 

 

7.6. celodenní výlet Historypark – DD

16.6. táborák se spaním – děti + rodiče

20.6. Slavnostní rozloučení s předškoláky – od 17hod – pouze pro rodiny předškoláků

21.6. celodenní výlet Fajnpark

 

 

 

 

 

 

Montessori průvodci

Lucie Lindová

Montessori pedagog

Věra Kestřánková
Montessori pedagog

Fotky naší třídy „C“

O nás

Jsme čtyřtřídní mateřská škola, s kapacitou 112 dětí, v každé třídě je skupina 28 dětí věkově smíšených 3-6 let, která pracuje podle výchovně vzdělávacího programu Marie Montessori.
více...

Spolupracujeme