Třída "C"

Věra Kestřánková, Lucie Lindová

 

Třída „C“ školní rok 2022/ 2023

 

,,Céčko“ – provází Lucka a Věra. V této třídě jsme kolegyněmi již sedmnáctým rokem.

Každý rok je pro nás novým začátkem.. Každý kamarád je originál, má své postoje, vlastnosti, přichází z originální rodiny a to vše je pro nás vždy výzva J.

Snažíme se hledat cestu, která nás všechny hezky sladí a navede na příjemně prožitý čas v této důležité etapě života každého jedince.

Naší snahou a záměrem je dětem dopřát pocit jistoty a bezpečí. Po naplnění těchto potřeb mají děti možnost projevovat se ve skupině uvolněně a sebejistě.

Je pro nás důležité, aby děti pociťovaly, co znamená slušnost, respekt, úcta, ohleduplnost, empatie, snažíme se vést děti k důslednému dodržování pravidel a následně ,,nést důsledek,, za jejich nedodržení =  přebírání zodpovědnosti za sebe, své chování a jednání.. Pouze tehdy, kdy na ,,vlastní kůži,, pocítí ,,nepříjemný,, dopad jejich jednání, mohou příště řešení situace změnit..

S tím také souvisí dovednost dokázat se postarat sám o sebe – dokázat říct, co se mi líbí ale i nelíbí..

Děti mají volbu rozhodnout se, jaká aktivita je v danou chvíli obohatí a nasytí a dále se v ní rozvíjet. Vzhledem k celodennímu režimu je ve třídě široká nabídka jak Montessori materiálu, tak běžných ,,hraček,,, jako jsou stavebnice, hračky na podporu např. jemné motoriky..

Rádi také cvičíme, tančíme, zpíváme, vaříme, tvoříme z keramiky, chodíme do přírody, máme rádi legraci, propojujeme smysly s vnímáním a čas ve školce si prostě užíváme J.

Těšíme se na společná setkávání, výlety, tvoření, Štědrý večer ve školce a jiné akce..

Upřednostňujeme přímou komunikaci v jakékoli situaci.

Naši třídu letos obohatí 11 nových kamarádů, 8 dětí se připravuje na jejich další životní etapu, na vstup do školy.

Zamýšlely jsme se, co bychom chtěly dětem nabídnout v tomto školním roce za naše hlavní téma..

V tomto školním roce budeme CESTOVAT….nejprve si budeme povídat o tom, jak jsme cestovali o prázdninách a poté se podíváme do VESMÍRU 🙂

 

 

Co se děje v naší třídě

Štědrý večer

Štědrý večer

MILÍ KAMARÁDI, ZVEME VÁS NA NÁŠ ŠTĚDRÝ VEČER VE ŠKOLCE, VE ČTVRTEK 15.12. V 17,00HOD. S SEBOU: NA NAŠI ŠTĚDROVEČERNÍ TABULI MŮŽETE DONÉST CUKROVÍ J (PROSÍME HNED VE ČTVRTEK RÁNO) KDO TU S NÁMI BUDE CHTÍT SPINKAT, TAK POTŘEBNÉ VĚCI (STAČÍ AŽ ODPOLEDNE. K ZAPŮJČENÍ BUDE...

číst více
Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem

MILÍ RODIČE,  Pokračujeme v projektu  ,,Celé Česko čte dětem“.  I Vy budete mít možnost v průběhu měsíce prosince využít této příležitosti.  Každé ráno v době 8,30 – 9,00hod můžete dětem představit Vaši oblíbenou knihu z dětství.  Jsou také vítáni dědečkové, babičky,...

číst více
Čertovská veselice

Čertovská veselice

MILÍ KAMARÁDI,  V PONDĚLÍ 5.12. VÁS ZVEME NA ,,ČERTOVSKOU VESELICI“   AKCE PROBĚHNE BĚHEM DOPOLEDNE   MÁTE MOŽNOST PŘIJÍT JAKO MIKULÁŠ, ANDĚL NEBO ČERT J   TĚŠÍ SE LUCKA A VĚRA (..A TO SE JEŠTĚ UVIDÍ, JAKO KDO PŘÍJDEME J .. A KDO TŘEBA JEŠTĚ PŘÍJDE.....

číst více

 

 

 

 

 

Co plánujeme

 

17.1. Den otevřených dveří

17. 3. divadlo Lampion – BROUČCI

19. 4.  divadlo Myšky Elišky v MŠ

10. 5. divadlo Evy Hruškové v MŠ

 

 

 

 

 

Montessori průvodci

Lucie Lindová

Montessori pedagog

Věra Kestřánková
Montessori pedagog

Fotky naší třídy „C“

O nás

Jsme čtyřtřídní mateřská škola, s kapacitou 112 dětí, v každé třídě je skupina 28 dětí věkově smíšených 3-6 let, která pracuje podle výchovně vzdělávacího programu Marie Montessori.
více...

Spolupracujeme