Třída "C"

Věra Kestřánková, Lucie Lindová

 

Třída „C“ školní rok 2021/ 2022

 

,,Céčko“ – provází Lucka a Věra. V této třídě jsme kolegyněmi již šestnáctým rokem..

Každý rok je pro nás novým začátkem.. Každý kamarád je originál, má své postoje, vlastnosti, přichází z originální rodiny a to vše je pro nás vždy výzva J.

Snažíme se hledat cestu, která nás všechny hezky sladí a navede na příjemně prožitý čas v této důležité etapě života každého jedince.

Naší snahou a záměrem je dětem dopřát pocit jistoty a bezpečí. Po naplnění těchto potřeb mají děti možnost projevovat se ve skupině uvolněně a sebejistě.

Je pro nás důležité, aby děti pociťovaly, co znamená slušnost, respekt, úcta, ohleduplnost, empatie, snažíme se vést děti k důslednému dodržování pravidel a následně ,,nést důsledek,, za jejich nedodržení =  přebírání zodpovědnosti za sebe, své chování a jednání.. Pouze tehdy, kdy na ,,vlastní kůži,, pocítí ,,nepříjemný,, dopad jejich jednání, mohou příště řešení situace změnit..

S tím také souvisí dovednost dokázat se postarat sám o sebe – dokázat říct, co se mi líbí ale i nelíbí..

Děti mají volbu rozhodnout se, jaká aktivita je v danou chvíli obohatí a nasytí a dále se v ní rozvíjet. Vzhledem k celodennímu režimu je ve třídě široká nabídka jak Montessori materiálu, tak běžných ,,hraček,,, jako jsou stavebnice, hračky na podporu např. jemné motoriky..

Rádi také cvičíme, tančíme, zpíváme, vaříme, tvoříme z keramiky, chodíme do přírody, máme rádi legraci, propojujeme smysly s vnímáním a čas ve školce si prostě užíváme J.

Těšíme se na společná setkávání, výlety, tvoření, Štědrý večer ve školce a jiné akce..

Upřednostňujeme přímou komunikaci v jakékoli situaci.

Naši třídu letos obohatí 12 nových kamarádů, 13 dětí se připravuje na jejich další životní etapu, na vstup do školy.

Zamýšlely jsme se, co bychom chtěly dětem nabídnout v tomto školním roce za naše hlavní téma..

V tomto školním roce se posuneme do oblasti zdravého životního stylu → „Jak se dělá jídlo“, „Jak funguje naše tělo“……….neboť „KAŽDÝ JSME ORIGINÁL“

 

 

Co se děje v naší třídě

Výlet Fajnpark

Milí rodiče a děti, VE STŘEDU 25.5. jedeme na výlet ke Dni dětí, do FAJNPARKU ODJEZD: v 7,30hod Z KRUHOVÉHO OBJEZDU                  U COOPU NÁVRAT: cca ve 16,00hod – také ke COOPU S sebou: batoh – přiměřeně velký na případné odkládání oděvů strava na celý den (2x...

číst více

Povídání o zoubkách

Ve středu 18.5. nás čeká Povídání o zoubkách. Amálky maminka nám příjde povyprávět a ukázat, jak správně zoubky čistit. S sebou si doneste zubní kartáček :).

číst více

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

Platbu členských příspěvků ve výši 450 Kč/dítě provádějte vždy k 15. dni v měsíci (září - červen).  O násJsme čtyřtřídní mateřská škola, s kapacitou 112 dětí, v každé třídě je skupina 28 dětí věkově smíšených 3-6 let, která pracuje podle výchovně vzdělávacího...

číst více

Školka

 

Co plánujeme

 

18.5. Povídání o zoubkách

 25.5. Výlet Fajnpark

30.5.-3.5. školka v přírodě

14.6. Rozloučení s předškoláky

17.6. Táborák s rodiči

21.6. Trampolínky

23.6. Výlet na Křivoklát

 

 

 

 

Montessori průvodci

Lucie Lindová

Montessori pedagog

Věra Kestřánková
Montessori pedagog

Fotky naší třídy „C“

O nás

Jsme čtyřtřídní mateřská škola, s kapacitou 112 dětí, v každé třídě je skupina 28 dětí věkově smíšených 3-6 let, která pracuje podle výchovně vzdělávacího programu Marie Montessori.
více...

Spolupracujeme