Třída "C"

Věra Kestřánková, Lucie Lindová

 

Třída „C“ školní rok 2022/ 2023

 

,,Céčko“ – provází Lucka a Věra. V této třídě jsme kolegyněmi již sedmnáctým rokem.

Každý rok je pro nás novým začátkem.. Každý kamarád je originál, má své postoje, vlastnosti, přichází z originální rodiny a to vše je pro nás vždy výzva J.

Snažíme se hledat cestu, která nás všechny hezky sladí a navede na příjemně prožitý čas v této důležité etapě života každého jedince.

Naší snahou a záměrem je dětem dopřát pocit jistoty a bezpečí. Po naplnění těchto potřeb mají děti možnost projevovat se ve skupině uvolněně a sebejistě.

Je pro nás důležité, aby děti pociťovaly, co znamená slušnost, respekt, úcta, ohleduplnost, empatie, snažíme se vést děti k důslednému dodržování pravidel a následně ,,nést důsledek,, za jejich nedodržení =  přebírání zodpovědnosti za sebe, své chování a jednání.. Pouze tehdy, kdy na ,,vlastní kůži,, pocítí ,,nepříjemný,, dopad jejich jednání, mohou příště řešení situace změnit..

S tím také souvisí dovednost dokázat se postarat sám o sebe – dokázat říct, co se mi líbí ale i nelíbí..

Děti mají volbu rozhodnout se, jaká aktivita je v danou chvíli obohatí a nasytí a dále se v ní rozvíjet. Vzhledem k celodennímu režimu je ve třídě široká nabídka jak Montessori materiálu, tak běžných ,,hraček,,, jako jsou stavebnice, hračky na podporu např. jemné motoriky..

Rádi také cvičíme, tančíme, zpíváme, vaříme, tvoříme z keramiky, chodíme do přírody, máme rádi legraci, propojujeme smysly s vnímáním a čas ve školce si prostě užíváme J.

Těšíme se na společná setkávání, výlety, tvoření, Štědrý večer ve školce a jiné akce..

Upřednostňujeme přímou komunikaci v jakékoli situaci.

Naši třídu letos obohatí 11 nových kamarádů, 8 dětí se připravuje na jejich další životní etapu, na vstup do školy.

Zamýšlely jsme se, co bychom chtěly dětem nabídnout v tomto školním roce za naše hlavní téma..

V tomto školním roce budeme CESTOVAT….nejprve si budeme povídat o tom, jak jsme cestovali o prázdninách a poté se podíváme do VESMÍRU 🙂

 

 

Co se děje v naší třídě

Mobilní planetárium

Mobilní planetárium

„Planetárium do škol - projektový den ve výuce“ Mobilní planetárium Pátek   21.10.   Mobilní planetárium:  Film je promítán na kopuli stanu, zážitek je umocněn tím, že děti při něm leží a obraz sledují ve 3D.    

číst více

PŘEDNÁŠKA JIŘÍHO HALDY

MILÍ RODIČE, PRARODIČE A VŠICHNI, KDO SE PODÍLÍTE NA VÝCHOVĚ DĚTÍ, ZVEME VÁS NA PŘEDNÁŠKU JIŘÍHO HALDY NA TÉMA: MALIČKOSTI PŘEDNÁŠKA SE KONÁ V PONDĚLÍ 3. ŘÍJNA 2022 od 17:00 hod. VE TŘÍDĚ B VSTUPNÉ LZE UHRADIT PŘÍMO VE TŘÍDĚ (VAŠÍ PANÍ UČITELCE) BĚHEM ZÁŘÍ ZA 100,- Kč...

číst více
Společné odpoledne s táborákem

Společné odpoledne s táborákem

MILÍ RODIČE A KAMARÁDI,  SRDEČNĚ VÁS ZVEME NA NAŠE SPOLEČNÉ ODPOLEDNE S TÁBORÁKEM.  VYUŽIJEME ZDE SPOLEČNÉHO SETKÁNÍ NA DOMLUVENÍ TERMÍNŮ AKCÍ TŘÍDY. Kdy: čtvrtek 22.9. od 17,00hod (v případě nepříznivého počasí se akce přesune na náhradní termín) Kde: na zahradě...

číst více

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

Platbu členských příspěvků ve výši 450 Kč/dítě provádějte vždy k 15. dni v měsíci (září - červen).  O násJsme čtyřtřídní mateřská škola, s kapacitou 112 dětí, v každé třídě je skupina 28 dětí věkově smíšených 3-6 let, která pracuje podle výchovně vzdělávacího...

číst více

Co plánujeme

 

22.9. táborák s rodiči

3.10. přednáška Jiřího Haldy

18.10. výlet do Prahy

19.10. konzultace s rodiči

2.11. logopedický screening

10.11. divadlo Evy Hruškové v MŠ

14.12. Vánoce v MŠ

21.12. divadlo v MŠ – Duo Katka a Gábina

 

 

 

 

 

 

Montessori průvodci

Lucie Lindová

Montessori pedagog

Věra Kestřánková
Montessori pedagog

Fotky naší třídy „C“

O nás

Jsme čtyřtřídní mateřská škola, s kapacitou 112 dětí, v každé třídě je skupina 28 dětí věkově smíšených 3-6 let, která pracuje podle výchovně vzdělávacího programu Marie Montessori.
více...

Spolupracujeme