Třída "C"

Věra Kestřánková, Lucie Lindová

 

Třída „C“ školní rok 2023/ 2024

 

,,Céčko“ – provází Lucka a Věra. V této třídě jsme kolegyněmi již osmnáctým rokem.

Každý rok je pro nás novým začátkem.. Každý kamarád je originál, má své postoje, vlastnosti, přichází z originální rodiny a to vše je pro nás vždy výzva J.

Snažíme se hledat cestu, která nás všechny hezky sladí a navede na příjemně prožitý čas v této důležité etapě života každého jedince.

Naší snahou a záměrem je dětem dopřát pocit jistoty a bezpečí. Po naplnění těchto potřeb mají děti možnost projevovat se ve skupině uvolněně a sebejistě.

Je pro nás důležité, aby děti pociťovaly, co znamená slušnost, respekt, úcta, ohleduplnost, empatie, snažíme se vést děti k důslednému dodržování pravidel a následně ,,nést důsledek,, za jejich nedodržení =  přebírání zodpovědnosti za sebe, své chování a jednání.. Pouze tehdy, kdy na ,,vlastní kůži,, pocítí ,,nepříjemný,, dopad jejich jednání, mohou příště řešení situace změnit..

S tím také souvisí dovednost dokázat se postarat sám o sebe – dokázat říct, co se mi líbí ale i nelíbí..

Děti mají volbu rozhodnout se, jaká aktivita je v danou chvíli obohatí a nasytí a dále se v ní rozvíjet. Vzhledem k celodennímu režimu je ve třídě široká nabídka jak Montessori materiálu, tak běžných ,,hraček,,, jako jsou stavebnice, hračky na podporu např. jemné motoriky..

Rádi také cvičíme, tančíme, zpíváme, vaříme, tvoříme z keramiky, chodíme do přírody, máme rádi legraci, propojujeme smysly s vnímáním a čas ve školce si prostě užíváme J.

Těšíme se na společná setkávání, výlety, tvoření, Štědrý večer ve školce a jiné akce..

Upřednostňujeme přímou komunikaci v jakékoli situaci.

Naši třídu letos obohatí 8 nových kamarádů, 13 dětí se připravuje na jejich další životní etapu, na vstup do školy.

V tomto školním roce si nejdříve povyprávíme, co jsme zažili o prázdninách. Poté se vrátíme k dinosaurům a mohli bychom se posunout i k vývoji člověka.   

 

Co se děje v naší třídě

Štědrý večer ve školce

Štědrý večer ve školce

MILÍ KAMARÁDI, ZVEME VÁS NA NÁŠ ŠTĚDRÝ VEČER VE ŠKOLCE, VE ČTVRTEK 14.12. SRAZ: V 17,00HOD. PŘED ŠKOLKOU (PŮJDEME DO LESA NAKRMIT ZVÍŘÁTKA) S SEBOU: ČELOVKU, DOBROTY PRO ZVÍŘÁTKA NA NAŠI ŠTĚDROVEČERNÍ TABULI MŮŽETE DONÉST CUKROVÍ J (PROSÍME VE ČTVRTEK RÁNO) KDO TU...

číst více

PŘEDNÁŠKA PRO RODIČE

Vážení rodiče,  srdečně Vás zveme 10.1.2024 od 17.00 – 19.00 hod. ve třídě B na přednášku Mgr. JIŘÍHO HALDY "V KAŽDÉ CHVÍLI JSTE MI VZOREM" (název nové knihy) Obsahem přednášky bude: -  sociální zralost a její důležitost                                                ...

číst více
ČERTOVSKÁ VESELICE

ČERTOVSKÁ VESELICE

MILÍ KAMARÁDI,  VE STŘEDU 6.12. VÁS ZVEME NA ,,ČERTOVSKOU VESELICI“  - AKCE PROBĚHNE BĚHEM DOPOLEDNE  - MÁTE MOŽNOST PŘIJÍT JAKO MIKULÁŠ, ANDĚL NEBO ČERT J  TĚŠÍ SE LUCKA A VĚRA (..A TO SE JEŠTĚ UVIDÍ, JAKO KDO PŘÍJDEME J .. A KDO TŘEBA JEŠTĚ PŘÍJDE.....

číst více
Adventní věnce

Adventní věnce

MILÍ RODIČE A DĚTI, BLÍŽÍ SE NÁM ADVENTNÍ ČAS. RÁDY BYCHOM S DĚTMI VYTVOŘILI ,,VĚNCE“. KULATINKY NÁM ZAJISTÍ RODIČE ONDRY ŠTORKA, MY ZAJISTÍME VĚTVIČKY, ŠIŠKY, SUŠENÁ JABLKA, POMERANČE.. NA VÁS BUDE DONÉST SVÍČKY A VEŠKERÉ PŘÍZDOBY, KTERÉ BY SE VÁM NA VAŠICH SVÍCNECH...

číst více

ů

 

 

 

 

 

Co plánujeme

 

 

začátek prosince – celoškolkové rozsvícení vánočního stromu na zahradě – dopoledne

celý prosinec – ,,Celé Česko čte dětem“

5. 12. Divadlo Lampion – Čarovná zimní                       pohádka

6.12. Čertovská veselice – v průběhu dopoledne

14. 12. Hudební vystoupení dětí z           Montessori školy u Floriána

14.12. Štědrý večer ve školce + možnost spaní dětí ve školce

v průběhu ledna – praxe žáků sedmých ročníků ze ZŠ Montessori Pařížská

v průběhu ledna – měření očí – firma Prima Visus

10.1. – přednáška psychologa a terapeuta Jiřího Haldy u nás v MŠ

 

 

 

 

 

 

 

Montessori průvodci

Lucie Lindová

Montessori pedagog

Věra Kestřánková
Montessori pedagog

Fotky naší třídy „C“

O nás

Jsme čtyřtřídní mateřská škola, s kapacitou 112 dětí, v každé třídě je skupina 28 dětí věkově smíšených 3-6 let, která pracuje podle výchovně vzdělávacího programu Marie Montessori.
více...

Zřizovatel

Spolupracujeme