Třída "C"

Věra Kestřánková, Lucie Lindová

 

Třída „C“ školní rok 2023/ 2024

 

,,Céčko“ – provází Lucka a Věra. V této třídě jsme kolegyněmi již osmnáctým rokem.

Každý rok je pro nás novým začátkem.. Každý kamarád je originál, má své postoje, vlastnosti, přichází z originální rodiny a to vše je pro nás vždy výzva J.

Snažíme se hledat cestu, která nás všechny hezky sladí a navede na příjemně prožitý čas v této důležité etapě života každého jedince.

Naší snahou a záměrem je dětem dopřát pocit jistoty a bezpečí. Po naplnění těchto potřeb mají děti možnost projevovat se ve skupině uvolněně a sebejistě.

Je pro nás důležité, aby děti pociťovaly, co znamená slušnost, respekt, úcta, ohleduplnost, empatie, snažíme se vést děti k důslednému dodržování pravidel a následně ,,nést důsledek,, za jejich nedodržení =  přebírání zodpovědnosti za sebe, své chování a jednání.. Pouze tehdy, kdy na ,,vlastní kůži,, pocítí ,,nepříjemný,, dopad jejich jednání, mohou příště řešení situace změnit..

S tím také souvisí dovednost dokázat se postarat sám o sebe – dokázat říct, co se mi líbí ale i nelíbí..

Děti mají volbu rozhodnout se, jaká aktivita je v danou chvíli obohatí a nasytí a dále se v ní rozvíjet. Vzhledem k celodennímu režimu je ve třídě široká nabídka jak Montessori materiálu, tak běžných ,,hraček,,, jako jsou stavebnice, hračky na podporu např. jemné motoriky..

Rádi také cvičíme, tančíme, zpíváme, vaříme, tvoříme z keramiky, chodíme do přírody, máme rádi legraci, propojujeme smysly s vnímáním a čas ve školce si prostě užíváme J.

Těšíme se na společná setkávání, výlety, tvoření, Štědrý večer ve školce a jiné akce..

Upřednostňujeme přímou komunikaci v jakékoli situaci.

Naši třídu letos obohatí 8 nových kamarádů, 13 dětí se připravuje na jejich další životní etapu, na vstup do školy.

V tomto školním roce si nejdříve povyprávíme, co jsme zažili o prázdninách. Poté se vrátíme k dinosaurům a mohli bychom se posunout i k vývoji člověka.   

 

Co se děje v naší třídě

ČARODĚJNÉ ODPOLEDNE

Vážení rodiče, milé děti. Zveme vás na společné celoškolkové čarodějné odpoledne dětí a rodičů. Kdy: ve čtvrtek 25. dubna 2024 od 15 hod na zahradě MŠ Co vás čeká: čarodějné disciplíny, občerstvení, možnost opečení vlastních uzenin na ohni Vstup v převlecích. Těší se...

číst více
Divadlo Image – Praha

Divadlo Image – Praha

V úterý 23. dubna 2024 pojedeme do divadla Image v Praze na představení O zlaté rybce. Sraz u Penzionu 68 (na kruháči) v 8:00 hod.  (popř. dříve ve školce – max. do 7:45 hod.) Svačinu bereme dětem ze školky. Návrat na pozdní oběd. Co s sebou: Batůžek s pitím ve...

číst více
Velikonoční výlet

Velikonoční výlet

Milí kamarádi, v úterý 26.3. nás čeká výlet na zámek Libochovice  ,,Velikonoce – Pašijový týden“  Sraz: do 8,15hod před třídou Návrat: cca ve 13,00hod (poté bude pozdní oběd) - děti si bude možné vyzvednout po obědě cca 13,30hod Sebou: batoh, pití ve šroubovací láhvi...

číst více

 

Co plánujeme

 

 

6. 2.  – Divadlo E. Hruškové – ČESKÝ ROK

16.2. – Mobilní planetárium – Soumrak dinosaurů

13. 3. – Divadlo PUK – Ptačí pohádka

16.3. – Dětské muzeum – Národní muzeum – výlet s rodiči a dětmi

26.3. – velikonoční výlet na zámek Libochovice

16.4. – Den otevřených dveří

19.+ 20.4. – zápis do ZŠ

23. 4.  – Černé divadlo Image – O zlaté rybce

9.+ 10.5. – zápis do MŠ

3. – 7.6. – školka v přírodě

14.6. – Táborák ve školce s možností přespání – rodiče s dětmi

17.6. – od 16,00hod – Rozloučení s předškoláčky

24.6. – celodenní výlet – Zeměráj

 

 

 

 

 

 

 

Montessori průvodci

Lucie Lindová

Montessori pedagog

Věra Kestřánková
Montessori pedagog

Fotky naší třídy „C“

O nás

Jsme čtyřtřídní mateřská škola, s kapacitou 112 dětí, v každé třídě je skupina 28 dětí věkově smíšených 3-6 let, která pracuje podle výchovně vzdělávacího programu Marie Montessori.
více...

Zřizovatel

Spolupracujeme