Třída "A"

Michaela Beránková, Petra Neumannová

 

Třída „A“ školní rok 2022 / 2023

 

V Áčku se budete potkávat s Míšou a Petrou. V duchu Montessori pedagogiky „Pomoz mi, abych to dokázal sám“ napomáháme dětem být samostatné a nezávislé na dospělých.

Učíme se vzájemné toleranci, děti respektujeme a zároveň vyžadujeme, aby respektovaly ony nás. Svět bez řádu a pravidel by byl neřád a jen těžko bychom se v něm orientovali, proto i my dbáme na jeho dodržování. Děti mají možnost volby, samy se rozhodují, spolupracují a navazují kontakty s vrstevníky. Na základě této zkušenosti se učí přijímat přirozený důsledek svého jednání a chování.

Neříkáme dětem NE, ale ukazujeme, jak ANO. Nehodnotíme děti, ale dáváme jim zpětnou vazbu a vymezujeme hranice. Tím podporujeme růst zdravého sebevědomí.

To je pro nás svět Montessori. Pokud ho chcete začít objevovat s námi, jste v Áčku srdečně vítáni.

 V letošním roce půjdeme s dětmi po stopách českých dějin. Navážeme na vývoj člověka a budeme putovat starými pověstmi českými.

Těšíme se na společná setkávání, spolupráci s Vámi a vítáme Vaše nápady. Věříme, že se v naší třídě budou cítit dobře nejen děti, ale i Vy sami. 

 

 

 

Co se děje v naší třídě

Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem

Milí ročidové,  i letos jsme se připojili k projektu  ,,Celé Česko čte dětem“. V průběhu měsíce února (vyjma jarních prázdnin) máte možnost každé ráno v době 8,30 – 9,00 hod. dětem představit Vaši oblíbenou knihu z dětství. Vítáni jsou též dědečkové, babičky, rodinní...

číst více

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

Platbu členských příspěvků ve výši 450 Kč/dítě provádějte vždy k 15. dni v měsíci (září - červen).  O násJsme čtyřtřídní mateřská škola, s kapacitou 112 dětí, v každé třídě je skupina 28 dětí věkově smíšených 3-6 let, která pracuje podle výchovně vzdělávacího...

číst více
Lesní dny

Lesní dny

Pravidelně každé pondělí vyrážíme s dětmi na celé dopoledne do lesa. Nezapomeňte proto děti vybavit vhodným oblečením dle aktuálního počasí. 

číst více

Co plánujeme

26. 1. individuální konzultace 

únor – Celé Česko čte dětem

17. 3.  divadlo Lampion – BROUČCI

4. 4. výlet – Národopisné muzeum

19. 4.  divadlo Myšky Elišky v MŠ

10. 5. divadlo Evy Hruškové v MŠ

 

 

 

 

 

Montessori průvodci

Michaela Beránková, DiS.
montessori pedagog

Petra Neumannová

montessori pedagog

Fotky naší třídy „A“

O nás

Jsme čtyřtřídní mateřská škola, s kapacitou 112 dětí, v každé třídě je skupina 28 dětí věkově smíšených 3-6 let, která pracuje podle výchovně vzdělávacího programu Marie Montessori.
více...

Spolupracujeme