Třída "A"

Michaela Beránková, Petra Neumannová

 

Třída „A“ školní rok 2022 / 2023

 

V Áčku se budete potkávat s Míšou a Petrou. V duchu Montessori pedagogiky „Pomoz mi, abych to dokázal sám“ napomáháme dětem být samostatné a nezávislé na dospělých.

Učíme se vzájemné toleranci, děti respektujeme a zároveň vyžadujeme, aby respektovaly ony nás. Svět bez řádu a pravidel by byl neřád a jen těžko bychom se v něm orientovali, proto i my dbáme na jeho dodržování. Děti mají možnost volby, samy se rozhodují, spolupracují a navazují kontakty s vrstevníky. Na základě této zkušenosti se učí přijímat přirozený důsledek svého jednání a chování.

Neříkáme dětem NE, ale ukazujeme, jak ANO. Nehodnotíme děti, ale dáváme jim zpětnou vazbu a vymezujeme hranice. Tím podporujeme růst zdravého sebevědomí.

To je pro nás svět Montessori. Pokud ho chcete začít objevovat s námi, jste v Áčku srdečně vítáni.

 V letošním roce půjdeme s dětmi po stopách českých dějin. Navážeme na vývoj člověka a budeme putovat starými pověstmi českými.

Těšíme se na společná setkávání, spolupráci s Vámi a vítáme Vaše nápady. Věříme, že se v naší třídě budou cítit dobře nejen děti, ale i Vy sami. 

 

 

 

Co se děje v naší třídě

PŘEDNÁŠKA JIŘÍHO HALDY

MILÍ RODIČE, PRARODIČE A VŠICHNI, KDO SE PODÍLÍTE NA VÝCHOVĚ DĚTÍ, ZVEME VÁS NA PŘEDNÁŠKU JIŘÍHO HALDY NA TÉMA: MALIČKOSTI PŘEDNÁŠKA SE KONÁ V PONDĚLÍ 3. ŘÍJNA 2022 od 17:00 hod. VE TŘÍDĚ B VSTUPNÉ LZE UHRADIT PŘÍMO VE TŘÍDĚ (VAŠÍ PANÍ UČITELCE) BĚHEM ZÁŘÍ ZA 100,- Kč...

číst více

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

Platbu členských příspěvků ve výši 450 Kč/dítě provádějte vždy k 15. dni v měsíci (září - červen).  O násJsme čtyřtřídní mateřská škola, s kapacitou 112 dětí, v každé třídě je skupina 28 dětí věkově smíšených 3-6 let, která pracuje podle výchovně vzdělávacího...

číst více
Lesní dny

Lesní dny

Pravidelně každé pondělí vyrážíme s dětmi na celé dopoledne do lesa. Nezapomeňte proto děti vybavit vhodným oblečením dle aktuálního počasí. 

číst více

Co plánujeme

 

3.10. přednáška Jiřího Haldy

31.10. výlet do Čechovy stodoly

4. 11. Dýňování od 16:00 hod. 

8.11. logopedický screening

10.11. divadlo Evy Hruškové v MŠ 

14.12. Vánoce v MŠ

21.12. divadlo v MŠ – Duo Katka a Gábina

 

 

 

 

Montessori průvodci

Michaela Beránková, DiS.
montessori pedagog

Petra Neumannová

montessori pedagog

Fotky naší třídy „A“

O nás

Jsme čtyřtřídní mateřská škola, s kapacitou 112 dětí, v každé třídě je skupina 28 dětí věkově smíšených 3-6 let, která pracuje podle výchovně vzdělávacího programu Marie Montessori.
více...

Spolupracujeme