Třída "A"

Michaela Beránková, Petra Neumannová

 

Třída „A“ školní rok 2023/2024

 

V Áčku se budete potkávat s Míšou a Petrou. V duchu Montessori pedagogiky „Pomoz mi, abych to dokázal sám“ napomáháme dětem být samostatné a nezávislé na dospělých.

Učíme se vzájemné toleranci, děti respektujeme a zároveň vyžadujeme, aby respektovaly ony nás. Svět bez řádu a pravidel by byl neřád a jen těžko bychom se v něm orientovali, proto i my dbáme na jeho dodržování. Děti mají možnost volby, samy se rozhodují, spolupracují a navazují kontakty s vrstevníky. Na základě této zkušenosti se učí přijímat přirozený důsledek svého jednání a chování.

Neříkáme dětem NE, ale ukazujeme, jak ANO. Nehodnotíme děti, ale dáváme jim zpětnou vazbu a vymezujeme hranice. Tím podporujeme růst zdravého sebevědomí.

To je pro nás svět Montessori. Pokud ho chcete začít objevovat s námi, jste v Áčku srdečně vítáni.

 V letošním roce budeme objevovat tajemství staré Prahy.

Těšíme se na společná setkávání, spolupráci s Vámi a vítáme Vaše nápady. Věříme, že se v naší třídě budou cítit dobře nejen děti, ale i Vy sami. 

 

 

 

Co se děje v naší třídě

PRÁZDNINOVÝ PROVOZ

Provoz MŠ ve dnech 1.-12.7.2024 bude ve třídách C a D. Třída D je otevřena od 6hodin, třída C od 7,30. Provoz v obou třídách je do 16,30hod. O násJsme čtyřtřídní mateřská škola, s kapacitou 112 dětí, v každé třídě je skupina 28 dětí věkově smíšených 3-6 let, která...

číst více

INFORMACE MŠ O PROMINUTÍ ÚPLATY

Informace MŠ prominutí úplaty 2024 O násJsme čtyřtřídní mateřská škola, s kapacitou 112 dětí, v každé třídě je skupina 28 dětí věkově smíšených 3-6 let, která pracuje podle výchovně vzdělávacího programu Marie Montessori.více...Zřizovatel...

číst více
Rozloučení s předškoláky

Rozloučení s předškoláky

Vážení rodiče, zveme Vás a Vaše blízké ke slavnostnímu rozloučení s předškoláky, které se koná ve středu 19. 6. 2024 od 15:30 hod. na zahradě MŠ. Zároveň prosíme rodiče mladších dětí, pokud je to možné, zda by mohli v tento, pro nás výjimečný den, vyzvednout své děti...

číst více

Co plánujeme

Každé PONDĚLÍ – LESNÍ DNY 

3. 6. – 7. 6. Škola v přírodě

19. 6. Slavnostní rozloučení s                 předškoláky 15:30 – zahrada MŠ

21. 6 . Táborák se stanováním                     od 18:00 na zahradě MŠ

 

 

 

 

 

 

Montessori průvodci

Michaela Beránková, DiS.
montessori pedagog

Petra Neumannová

montessori pedagog

Fotky naší třídy „A“

O nás

Jsme čtyřtřídní mateřská škola, s kapacitou 112 dětí, v každé třídě je skupina 28 dětí věkově smíšených 3-6 let, která pracuje podle výchovně vzdělávacího programu Marie Montessori.
více...

Zřizovatel

Spolupracujeme