den 2. - sobota

Máme za sebou první noc. Nevyhlášený souboj, Kdo usne dřív – prohrál, vyhráli dospěláci, ale bylo to ťěsné. Ráno nás překvapilo vůní lívanců. Nezbylo. Tedy lívance nezbyly. Jogurtu a meruňkové marmelády zbylo dost. Jahodová zmizela a cukr se skořicí museli odnést mravenci. Jiné vysvětlení nás nenapadá.

Dopoledne, po čtení lišáčkových příběhů, malování Jizerníčka a hraní her,  jsme vyšli na obecní dětské hřiště. Volná zábava všem vyhovovala.

K obědu děti vylízaly talíře od rajské omáčky. Některé snědly i knedlíky a vepřové masové kuličky, které na talíři překážely.

Po odpoledním klidu (někteří dospěláci opravdu usnuli) jsme vyrazili dobýt vrchol Nekras a chatu Královka. Za 11 km a 300 výškových metrů si zasloužíme pochvalu. Někdo by mohl namítnout, že borůvkový koláč k svačině a buchtičky se šodó k večeři jsou odměna dostatečná. Přesto věřím že své děti za statečnost pochválíte.

Po pohádce a koupání děti krásně usnuly a věřím, že se těší na další den.

P.S. Tety opět velmi usilovně na lavičce plánují strategii na další dni.
Jak vidíte z fotografií, děti jsou velmi smutné a stýská se jim tak, že pro slzy ani nevidí na cestu…

O nás

Jsme mateřská škola která pracuje podle výchovně vzdělávacího programu M. Montessori. Kapacita naší školky je 112 dětí ve čtyřech třídách. V každé třídě je 28 dětí věkově smíšených 3-6 let. Učitelský sbor je složen z 8 kvalifikovaných pedagogů a jedné asistentky pedagoga.

Otevírací doba

6:00 - 16:30 hod

6:00 - 7,30 třída B

od 7,30 ostatní třídy

 

Spolupracujeme

Mateřská škola Montessori Kladno

Na Vyhaslém 3197
272 01 Kladno

Telefon: 312 276 049
E-mail: info@montessori-kladno.cz 
Web: www.montessori-kladno.cz